| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.5 × 2 in |
| Size | 100 µg |

$139.00
SKU: AHXI-5061
Category: Monoclonal Antibodies
| Formulation | 50% Glycerol/H2O (vol/vol) |
| Storage | '-20°C |
| Shelf Life | 12 months |
| Purity | >95% by SDS-PAGE |
| Clonality Type | Monoclonal |
| Host | Mouse |
| Immunogen | Purified human factor XI |
| Inhibitory Properties | Inhibitory in clotting assay (aPTT) |
| Specificity | Human factor XI, 125I-factor XI, Human factor XIa, BEGRck-factor XIa Does not recognize murine factor XI (Western blot on plasma). |
| Is Western Blot | Yes |
| Is Elisa | Yes |
| Is Useful For Purification | Yes |
| Customization Options | Reformulation into the buffer of your choice; Custom aliquot sizes; Conjugation with FITC, Biotin, HRP and other conjugates; Coupling to sepharose and column preparation |
| Subclass | IgG |
| Clone Number | AHXI-5061 |
| Epitope | ND |
| Dissociation Constant | ND |
| Is Radioimmunoassay | Yes |
