| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.5 × 2 in |
| Size | 100 µg |

$139.00
SKU: ABV-5104
Category: Monoclonal Antibodies
| Formulation | 50% Glycerol/H2O (vol/vol) |
| Storage | '-20°C |
| Shelf Life | 12 months |
| Purity | >95% by SDS-PAGE |
| Clonality Type | Monoclonal |
| Host | Mouse |
| Immunogen | Purified bovine factor V |
| Inhibitory Properties | Inhibitory |
| Specificity | Bovine factor Va heavy chain, weakly with intact bovine factor V. Does not react with mouse factor Va via Western blot. |
| Is Western Blot | Yes |
| Is Elisa | Yes |
| Is Useful For Purification | No |
| Customization Options | Reformulation into the buffer of your choice; Custom aliquot sizes; Conjugation with FITC, Biotin, HRP and other conjugates; Coupling to sepharose and column preparation |
| Subclass | IgG1 |
| Clone Number | ABV-5104 |
| Epitope | N-terminal portion of the 94,000 Da heavy chain |
| Dissociation Constant | ND |
| Is Radioimmunoassay | Yes |
