| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.5 × 2 in |
| Size | 100 µg |

$277.00
SKU: AMVIII-9035
Category: Monoclonal Antibodies
| Formulation | 50% Glycerol/H2O (vol/vol) |
| Storage | '-20°C |
| Shelf Life | 12 months |
| Purity | >95% by SDS-PAGE |
| Clonality Type | Monoclonal |
| Host | Rat |
| Immunogen | Recombinant mouse factor VIII |
| Inhibitory Properties | Does not inhibit aPTT |
| Specificity | Recombinant mouse factor VIII. Not data for native mouse factor VIII. |
| Is Western Blot | Yes, recombinant mouse factor VIII (non-reduced only) |
| Is Elisa | Yes, recombinant mouse factor VIII |
| Is Useful For Purification | ND |
| Customization Options | Reformulation into the buffer of your choice; Custom aliquot sizes; Conjugation with FITC, Biotin, HRP and other conjugates; Coupling to sepharose and column preparation |
| Subclass | Unknown |
| Clone Number | AMVIII-9035 |
| Epitope | ND |
| Dissociation Constant | ND |
| Is Radioimmunoassay | ND |
