| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.5 × 2 in |
| Size | 100 ug |

$139.00
SKU: AHTFPI-5138
Category: Monoclonal Antibodies
| Formulation | 50% Glycerol/H2O (vol/vol) |
| Storage | '-20°C |
| Shelf Life | 12 months |
| Purity | >95% by SDS-PAGE |
| Clonality Type | Monoclonal |
| Host | Mouse |
| Immunogen | Antigen for this antibody was an N-terminal peptide the first 16 amino acids: Asp-Ser-Glu-Glu-Asp-Glu-Glu-His-Thr-Ile-Ile-Thr-Asp-Thr-Glu-Cys |
| Inhibitory Properties | Not inhibitory |
| Specificity | Human Tissue Factor Pathway Inhibitor |
| Is Western Blot | Yes |
| Is Elisa | Yes |
| Is Useful For Purification | No |
| Customization Options | Reformulation into the buffer of your choice; Custom aliquot sizes; Conjugation with FITC, Biotin, HRP and other conjugates; Coupling to sepharose and column preparation |
| Subclass | IgG |
| Clone Number | AHTFPI-5138 |
| Epitope | The N-terminal peptide the first 16 amino acids: Asp-Ser-Glu-Glu-Asp-Glu-Glu-His-Thr-Ile-Ile-Thr-Asp-Thr-Glu-Cys |
| Dissociation Constant | ND |
| Is Radioimmunoassay | ND |
